Jaka wanna do łazienki? Zalety różnych...
Wanna to podstawa w dobrze urządzonej łazience. Niektórzy wybierają, by w swojej łazience wanny nie umieszczać, jednak zdecydowanie odbiera jej to uroku i funkcjonalności. W powszechnej opinii takie rozwiązania dobre są do przestrzenie bardzo małych, w których brakuje miejsca na wszystko i konieczność zmusza do wyboru.
Wanny tradycyjne – emaliowane, akrylowe i zabudowane
Najbardziej tradycyjnie urządzona łazienka to miejsce, w którym królują wanny, do których Polacy są przyzwyczajeni. Tego typu urządzenia, choć być może nie są kojarzone ze szczytem szyku i elegancji, to mają również swoje zalety. Przede wszystkim są najbardziej praktyczne z możliwych rozwiązań. Wanna emaliowana, zwłaszcza w wersji zabudowanej łazienkowymi kafelkami jest bardzo łatwa w czyszczeniu – nie posiada prawie żadnych trudno dostępnych zakamarków. Zaletą tego rodzaju wanien jest również stosunkowo niski koszt zakupu.
Wanny szklane, stalowe nieemaliowane, wanny miedziane i drewniane
Tego rodzaju wanny przede wszystkim świetnie się prezentują. Widok, jakim jest napełniona wodą wanna z całkowicie lub częściowo transparentnego szkła poprawia estetykę każdej łazienki. Bardzo efektowne są wanny z nieemaliowanej stali i wanny miedziane. Wanny stalowe są dosyć łatwe w konserwacji, natomiast wanny wykonane z miedzi wymagają stosowania odpowiednich środków, aczkolwiek efekt jaki dają jest warty największych poświęceń. Warto zwrócić uwagę również na wanny wykonane z drewna. Mimo, że ich koszt jest bardzo wysoki, wrażenia z używania ich są zaskakujące i warte polecenia.
Wanny narożne i wolnostojące
Walna wolnostojąca w łazience, zwłaszcza jeżeli wykonana jest z efektownego materiału, mogą być nie tylko przydatnym narzędziem, ale w pierwszej kolejności ozdobą nawet najlepiej urządzonych przestrzeni.